Urządzenie do pomiaru geometrii kół i osi pojazdów ciężąrowych pow. 3,5t

: IT*JOSAM.CAM.ALIGNER
: nowy
0,00 zł
Brutto

Urządzenie do pomiaru geometrii kół i osi pojazdów ciężąrowych pow. 3,5t z kamerami wysokiej rozdzielczości HD - JOSAM CAM ALIGNER

Podstawowe dane:

  • nie wymaga użycia obrotnic w trakcie pomiarów !!,
  • wysoka dokładność i łatwość pracy,
  • 20 minut na pojazd – nie więcej,
  • urządzenie w standardzie posiada możliwość badania deformacji ramy,
  • oznaczenie producenta: JOSAM CAM ALIGNER,

System pomiarowy oparty o niewielkie, lekkie i bezprzewodowe kamery pomiarowe wysokiej rozdzielczości. Ze względu na szybki pomiar i wysoką dokładność jest to idealne rozwiązanie dla serwisów dużo pracujących z geometrią kół oraz serwisów oponiarskich.

Odniesieniem do pomiarów jest oś symetrii ramy. Pomiar wszystkich wielkości: zbieżności, pochylenia, wszystkich katów osi skrętnych, odchylenia osi jazdy, przesunięcia bocznego osi, nierównoległości osi a także położenia przekładni kierowniczej.

Pomiar podstawowych wielkości możliwy w pozycji drogowej - poprzez przetoczenie pojazdu zaledwie o pół obrotu koła. Żadnego podnoszenia osi, żadnej kompensacji. Możliwy jest też pomiar klasyczny z kompensacją jeżeli użytkownik chce korzystać z tej opcji. Pomiary pojazdów wieloosiowych, z dwoma osiami skrętnymi, autobusów przegubowych, specjalistycznych lawet wieloosiowych a także pojazdów typu mini bus.

Regulacja „on line” do pożądanej wartości na bieżąco nawet położenia dwóch osi skrętnych względem siebie. Niezwykła wygoda obsługi dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych uchwytów 3 punktowych typu SPIDER. Możliwość pracy nawet na zewnątrz na nierównej nawierzchni przy zastosowaniu dodatkowego inklinometru podwieszanego do badanej osi.

W standardzie dodatkowe oprogramowanie do sprawdzenia stanu deformacji ramy.

Wysoka dokładność i łatwość pracy

Komputerowe urządzenie do pomiaru geometrii kół i osi JOSAM CAM ALIGNER jest najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem na rynku.

Najwyższa dokładność pomiaru gwarantowana jest dzięki innowacyjnej technologii kamer cyfrowych opartych o przestrzenny system 3 czujników położenia (inklinometrów) oraz żyroskop.

20 minut na pojazd – nie więcej

Tylko tyle zajmuje kompletna diagnoza kilkuosiowego pojazdu. Jest to możliwe dzięki unikatowej metodzie pomiaru przez przetoczenie pojazdu.

Na dodatek pomiar można wykonać na każdej posadzce bez konieczności podnoszenia osi i wykonywania kompensacji. W rezultacie pomiar najważniejszych parametrów geometrii kół i osi jest błyskawiczny.

Metoda przetoczenia

Przeprowadzenie pomiarów metodą przez przetoczenie nie wymaga kanału przeglądowego. Po założeniu uchwytów samocentrujących z ekranami na ramie pojazdu oraz uchwytów z kamerami na obręczach wystarczy przetoczyć pojazd o pół obrotu koła do momentu pojawienia się wyników na ekranie monitora.

Podczas przetaczania następuje automatyczna kompensacja mocowania uchwytu na obręczy. Nie wymaga się wykonywania odrębnej kompensacji z podnoszeniem osi.

Uzyskane tą metodą wartości zbieżności i pochylenia koła mogą być od razu regulowane z bieżącym podglądem na ekranie monitora.

Dla najbardziej wymagających system pomiarowy oferuje możliwość dokonania pomiarów dwóch osi jednocześnie – tylko po jednokrotnym przetoczeniu !!!

Uchwyty kół typu „Spider”

Uchwyty Spider cechują się niezwykle niską wagą oraz szerokim zakresem obsługiwanych obręczy od 14” do 24”.

Przenoszenie uchwytów możliwe jest wraz z kamerami pomiarowymi.

Pazury mocujące pozwalają na montaż zarówno na obręczy stalowej jak i ALU a regulowane odsadzenie zapewnia bezproblemową i szybką obsługę każdego typu osi.

Zapomnij o ciężkich obrotnicach

System pomiarowy JOSAM nie wymaga użycia obrotnic w trakcie pomiarów !!!

Zarówno parametry osi sztywnych jak i skrętnych mogą być zmierzone bez konieczności ich użycia. Przydają się one jedynie przy regulacji a ich ekstremalnie mała wysokość – 15 mm oraz waga – zaledwie 7kg nie stanowią żadnego problemu dla użytkownika przy przenoszeniu jak i najeżdżaniu.

Urządzenie z kamerami wysokiej rozdzielczości wraz ze sprawdzeniem deformacji ramy zawiera:

1 Blokada kierownicy

2 Obrotnice

1 Kabel USB

1 Ekran FL

1 Ekran FR

1 Ekran RL

1 Ekran RR

1 Ładowarka

2 Uchwyt koła typ SPIDER 14”-24”

2 Uchwyt ekranów z kompletem wieszaków

1 Serwer komunikacyjny

2 Kamera pomiarowa

1 Zestaw do naczep i przyczep

1 Oprogramowanie wraz z możliwością pomiaru ramy włącznie.

IT*JOSAM.CAM.ALIGNER

7 innych produktów w tej samej kategorii: