Kalibracja, certyfikacja, naprawa, przeglądy narzędzi dynamometrycznych

On: Posted By: Jason

Kalibracja, certyfikacja, naprawa, przeglądy narzędzi dynamometrycznych wielu producentów, zgodnie z wymogami audytu. Serwisujemy i naprawiamy mechaniczne i elektroniczne klucze, wkrętaki o zakresie od 0,2 do 3 000 Nm oraz grzechotki zgodnie z normą PN-EN ISO 6789:2009P.

Kalibracja, certyfikacja, naprawa, przeglądy narzędzi dynamometrycznych wielu producentów, zgodnie z wymogami audytu. Serwisujemy i naprawiamy mechaniczne i elektroniczne klucze, wkrętaki o zakresie od 0,2 do 3 000 Nm oraz grzechotki zgodnie z normą PN-EN ISO 6789:2009P.

Szanowni Państwo oprócz kalibracji, certyfikacji i naprawy, dokonasz u nas również okresowych przeglądów technicznych narzędzi dynamometrycznych wielu różnych producentów.

Nasza w tym zakresie obejmuje:

 • klucze mechaniczne i elektroniczne,
 • wkrętaki mechaniczne i elektroniczne,
 • oraz osprzęt.

1. Okresowe przeglądy narzędzi dynamometrycznych

Należy je wykonywać okresowo by zachować normy jakości ISO oraz dostosować się do zaleceń Producenta. Zalecana częstotliwość przeglądów to raz w roku lub po 5.000 operacji wykonanych narzędziem.

Dokonujemy pomiarów w 3 wielkościach kontrolnych zalecanych wytycznymi normy DIN ISO 6789, wynoszących 20, 60, 100 % wartości nastawu narzędzia.

Po naprawie narzędzia ustawiamy je i kalibrujemy na stanowisku firmy Stahlwille, które gwarantuje dokładność odczytu +- 0,5 % w całym zakresie pomiaru. Po naprawie i kalibracji każde narzędzie dynamometryczne otrzymuje indywidualne świadectwo sprawdzenia ważne przez kolejnych 12 miesięcy.

2. Kalibracja i certyfikacja narzędzi dynamometrycznych

Jest to jedna z naszych usług, które świadczymy jako autoryzowany przedstawiciel firmy Stahlwille. Oferujemy Wam usługi w zakresie kalibracji mechanicznych oraz elektronicznych kluczy dynamometrycznych i wkrętaków o zakresie 0,2 - 3 000 Nm, zgodnie z normą PN-EN ISO 6789:2009P.

Kalibracja narzędzi dynamometrycznych przeprowadzana jest na nowoczesnym stanowisku firmy Stahlwille, które gwarantuje dokładność odczytu +- 0,5 % w całym zakresie pomiaru.

Jak przebiega proces certyfikacji?

 1. przegląd techniczny narzędzia,
 2. kalibracja i regulacja narzędzia,
 3. wydanie certyfikatu wzorcowania z potwierdzeniem obowiązujących norm.

3. Naprawa narzędzi dynamometrycznych

Świadczymy również usługę profesjonalnej naprawy narzędzi dynamometrycznych (kluczy, wkrętaków, grzechotek). Jest ona dokonywana zgodnie z normą PN-EN ISO 6789:2009P.

Zgodnie z normami producentów odchyłka narzędzia nie może przekraczać wyznaczonych parametrów. Jeżeli stwierdzisz, że twoje narzędzie jest uszkodzone lub zauważysz błędne wskazania, to skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy analizę stanu technicznego i sprawności narzędzia oraz dokonamy jego ewentualnej naprawy lub kalibracji.

Usługa obejmuje:

 1. sprawdzenie parametrów narzędzia,
 2. weryfikację uszkodzonych elementów (sprężyna, grzechotka, zapadki itp.),
 3. wymianę uszkodzonych części,
 4. kontrolę techniczna poprawności działania – czynności kalibracyjne,
 5. czyszczenie narzędzia,
 6. czyszczenie i smarowanie grzechotki.

Przeglądami technicznymi, naprawą i kalibracją narzędzi dynamometrycznych zajmujemy się od 5 lat i mamy w tym ogromne doświadczenie. Wszelkich napraw dokonujemy na oryginalnych częściach zamiennych.

By zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług, działamy w oparciu o normy jakości ISO. Nasze doświadczenie, sprzęt i procedury firmy Stahlwille gwarantują to, że narzędzia są u nas certyfikowane w najdokładniejszy sposób.

Cennik usług:

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December