Gwintownik montażowy M14x1,50mm-M16x1,50mm / stopniowy / pod tulejki

: TR*27680
: nowy
0,00 zł
Brutto

Gwintownik montażowy M14x1,50mm-M16x1,50mm, stopniowy, pod tulejki firmy Triumf (27680).

Przeznaczony do prostej i szybkiej naprawy oryginalnego gwintu bez środkowania przed umieszczeniem wkładek gwintowych. Wierzchołek narzędzia jest pilotem, za którym znajduje się gwintownik z oryginalnym rozmiarem gwarantujący bezproblemowe prowadzenie narzędzia w osi otworu. Za nim następuje część tnąca,która dopasowuje średnicę otworu i ostatnie ostrza tworzące nowy gwint pod wkładkę.

Zaprezentowany tutaj stopniowy gwintownik M14x1,50mm-M16x1,50mm stopniowy pod tulejki jest narzędziem przeznaczonym do przygotowania gwintu pod naprawcze wkładki, tulejki, czy sprężynki gwintowe. Stanowi on wymagany element przy regeneracji gwintów za pomocą sprężynek gwintowych.


Gwintownik montażowy jest narzędziem wieloostrzowym. Składa się on z dwóch części tj. z części roboczej, skrawającej i uchwytu zwanego pokrętłem względnie oprawką.


Zużyty gwint to już nie problem


Gwint może ulec zerwaniu, uszkodzeniu z wielu powodów. Korozja, użyty zbytni moment dokręcający, ścieranie się gwintu, a także sporo innych mogą powodować nieodzowność jego regeneracji. Najszybszym z dzisiaj dostępnych sposobów jest użycie tulejek, sprężynek gwintowych, które są wytwarzane w różnych typach i wymiarach, by umożliwić możliwe szybką renowację zepsutego gwintu. Jednak użycie odpornej na ścieranie wkładki gwintowej musi być poprzedzone zastosowaniem gwintownika.


Wysoka bezkompromisowa jakość


Gwintowniki montażowe pod wkładki są stworzone ze stali HSS, nacinają gwint, w który wkręca się tulejkę ze stali nierdzewnej. Na dalszym etapie prac przy naprawie gwintu do wprowadzenia sprężynki wykorzystujemy pokrętło prowadzące oraz wybijak, który obłamuje wystającą końcówkę wkładki. Podstawą jest tutaj wysokiej jakości gwintownik, który nie pęknie i natnie gwint precyzyjnie, pozwalając na w ten sposób dalszą bezproblemową pracę.


Zaoszczędzisz duże pieniądze na częściach


Gwintownik montażowy zapewnia nam oszczędności pośrednio, ponieważ za sprawą jego użycia można zregenerować gwint, co z kolei pozwala nam niejednokrotnie ustrzec się kosztownej wymiany części w samochodzie, silniku i wielu jego częściach.

TR*27680

16 innych produktów w tej samej kategorii: