Gwintownik montażowy M12x1,50mm

: VC*03021
: nowy
0,00 zł
Brutto

Gwintownik montażowy M12x1,50mm V-Coil

Dane techniczne:

  • Gwintownik pod tulejki gwintowe,,
  • do naprawy uszkodzonych gwintów,
  • wykonany z szybkotnącej stali,
  • producent: V-Coil,
  • nr. katalogowy: 03021.

Gwintownik montażowy M12x1,50mm V-Coil jest zasadniczym narzędziem wykorzystywanym do prac przy naprawie połączeń gwintowych, używając przy tym kompletów naprawczych przyśpieszających i wspomagających te działania. Wykorzystujemy go pod wkładki, nacinając nim wstępnie gwint.

Gwintownik montażowy jest narzędziem wieloostrzowym, ze skrawającymi ostrzami używanym do nacinania w otworach gwintów wewnętrznych, w które go wkręcamy. Składa się on z dwóch elementów tj. z części roboczej, skrawającej oraz uchwytu zwanego pokrętłem ewentualnie oprawką.

Zdefektowany gwint to już nie problem

Przyczyn prowadzących do zniszczenia połączeń gwintowych jest mnóstwo. Rdza, ścieranie się gwintu, użyty zbytni moment dokręcający oraz wiele innych mogą być przyczyną jego renowacji. Najszybszym z teraz dostępnych sposobów jest użycie tulejek gwintowych, które są produkowane w rozmaitych rodzajach i średnicach, by umożliwić szybką naprawę zniszczonego gwintu. Niemniej jednak zastosowanie wytrzymałej na ścieranie wkładki gwintowej musi być poprzedzone użyciem gwintownika.

Wysoka bezkompromisowa jakość

Gwintowniki montażowe pod wkładki są stworzone z szybkotnącej stali HSS, nacinają gwint, w otworze, w który wkręca się tulejkę ze stali nierdzewnej. Przy dalszej pracy przy regeneracji gwintu do wprowadzenia tulejki służy pokrętło prowadzące oraz wybijak, który obłamuje wystającą końcówkę sprężynki. Podstawą jest w trakcie owych prac wysokiej jakości gwintownik, który nie ulegnie uszkodzeniu i natnie dokładnie gwint, gwarantując dzięki temu prędką realizację dalszych prac.

Zaoszczędzisz sporą gotówkę na podzespołach

Gwintownik montażowy zapewnia nam oszczędności pośrednio, bo z powodu jego zastosowania można naprawić gwint, co z kolei pozwala nam niejednokrotnie ustrzec się kosztownej wymiany podzespołów w samochodzie, silniku i wielu jego częściach.

VC*03021

16 innych produktów w tej samej kategorii: