Gwintownik montażowy M10x1,25mm

: VC*03016
: nowy
0,00 zł
Brutto

Gwintownik montażowy M10x1,25mm V-Coil

Gwintownik do wkładek gwintowych z drutu V-Coil wykorzystywany do naprawy uszkodzonych gwintów.

Dane techniczne:

  • Wykonany z szybkotnącej stali HSS z oszlifowanymi zwojami,
  • Producent: V-Coil,
  • Nr. katalogowy: 03016.

Gwintownik montażowy M10x1,25mm V-Coil jest elementarnym narzędziem, z którego korzystamy do prac przy reperacji gwintu, korzystając z zestawów naprawczych. Wykorzystujemy go pod wkładki, sporządzając nim gwint.

Gwintownik montażowy jest narzędziem wieloostrzowym, które stosujemy, chcąc stworzyć albo naprawić gwint wewnętrzny. Skonstruowany jest on z części roboczej plus pokrętła będącego równocześnie uchwytem.


Zniszczony gwint to już nie problem


Gwint może ulec zerwaniu, uszkodzeniu z szeregu przyczyn. Korozja, ścieranie się gwintu, zastosowany zbyt duży moment dokręcający, a także wiele innych mogą być przyczyną jego naprawy. Najszybszym z dzisiaj dostępnych wyjść jest zastosowanie sprężynek gwintowych, które są produkowane w wielu wariantach i wymiarach, aby w krótkim czasie umożliwić naprawę zerwanego gwintu. Niemniej jednak zastosowanie wytrzymałej sprężynki gwintowej musi być poprzedzone użyciem gwintownika.


Bezkompromisowa jakość


Gwintowniki montażowe pod wkładki są tworzone z szybkotnącej stali HSS, nacinają gwint, w otworze, w który wkręca się wkładkę spiralną z twardej stali nierdzewnej. Przy dalszej pracy przy reperacji gwintu do wprowadzenia sprężynki wykorzystujemy pokrętło prowadzące oraz wybijak, który obłamuje wystającą resztkę tulejki. Podstawą jest przy tym wysokiej jakości gwintownik, który się nie złamie i natnie precyzyjnie gwint, gwarantując w ten sposób dalszą bezproblemową pracę.


Zaoszczędzisz na częściach


Zastosowanie tego gwintownika pozwala na wykorzystanie kompletu naprawczego pozwalającego na reperację gwintu w wielu podzespołach pojazdu, silniku oraz jego częściach. Właśnie za jego sprawą kosztowne części nie muszę być wymieniane, jako że ich gwinty mogą być efektywnie naprawiane. Pozwala on na przygotowanie do naprawy gwintu w silnikach z aluminium, gwintu pod świecę zapłonową.

VC*03016

16 innych produktów w tej samej kategorii: