Gwintownik montażowy M 8x1,00mm-M10x1,00mm / stopniowy / pod tulejki

: TR*5758
: nowy
0,00 zł
Brutto

Gwintownik montażowy M8x1,00mm-M10x1,00mm stopniowy pod tulejki do naprawy gwintów świec żarowych i korków olejowych

Gwintownik jest przeznaczony do łatwej naprawy oryginalnego gwintu bez dodatkowego centrowania przed osadzeniem wkładek gwintowych. Wierzchołek narzędzia tworzy pilot, za którym znajduje się gwintownik z oryginalnym rozmiarem dla zapewnienia prowadzenia gwintownika w osi otworu. Za nim następuje część skrawająca,która dostosuje średnicę otworu i ostatni z kolei wytworzy nowy gwint pod gwintową wkładkę.

Producent: Pichler.

Nr. katalogowy: 5758.

Wystawiony tutaj stopniowy gwintownik montażowy M8x1,00mm-M10x1,00mm jest podstawowym narzędziem zapewniającym wstępne przygotowanie gwintu pod naprawcze tulejki gwintowe.

Jest on kluczowym narzędziem, z którego jesteśmy wręcz zmuszeni skorzystać, pragnąc zregenerować gwint, używając zestawu naprawczego z wkładkami gwintowymi.


Zdefektowany gwint nie jest już komplikacją


Przyczyn prowadzących do zniszczenia gwintów jest dużo. Zardzewienie, użyty za duży moment dokręcający, ścieranie się gwintu i dużo innych mogą być przyczyną jego renowacji. Najszybszym z obecnie dostępnych trybów jest użycie tulejek gwintowych produkowanych w przeróżnych wielkościach i gatunkach, aby w krótkim czasie zapewnić naprawę zepsutego gwintu. Natomiast zastosowanie wytrzymałej wkładki gwintowej musi być poprzedzone zastosowaniem gwintownika.


Bezkompromisowa jakość


Gwintowniki montażowe pod sprężynki są sporządzone ze stali szybkotnącej HSS, nacinają gwint, w otworze, w który wprowadza się nową odporną tulejkę gwintową. Przy dalszej pracy przy renowacji gwintu do umieszczenia wkładki wykorzystujemy pokrętło oraz wybijak, który obłamuje wystającą resztę wkładki. Podstawą jest tu wysokiej jakości gwintownik, który nie złamie się i natnie precyzyjnie gwint, zapewniając tym sposobem prędką realizację dalszych prac.


Zaoszczędzisz na częściach


Wykorzystanie tego gwintownika pozwala na użycie kompletu naprawczego pozwalającego na reperację gwintu w wielu kosztownych podzespołach pojazdu. Oczywiście dzięki niemu możesz uniknąć drogiej wymiany podzespołów, albowiem ich gwinty można skutecznie zregenerować. Umożliwia on sprawną naprawę gwintu pod świecę zapłonową, połączenia gwintowanego w silnikach z aluminium.

TR*5758

16 innych produktów w tej samej kategorii: